Genital Estetik ile Özgüven Tazeleme

Vajina estetiği yaşa ve doğuma bağlı olarak vajinal dokuda meydana gelen gevşemeye ve cinsel hazzı artırmaya yönelik yapılan cerrahi işlemlerdir. Genital bölge yağlanması, mons pubisin liposuctionu, labioplasti ile cinsel organ ve iç dudakların estetiği, vajinada genişlemeye bağlı vajina daraltma işlemleri, genital bölgeye yağ enjeksiyonu gibi işlemlerin yapılabildiği bir operasyondur.

Kadınlar, vücudunun herhangi bir bölgesinden olabileceği gibi, dış genital organlardan da hoşnut olmayabilir. Vajinal doğum sonrasında vajen dokularında genişlemeye bağlı olarak cinsel yaşamda sorunlar olabilir. Doğum sonrası vajende esnemeler ve kesi yerinde (epizyotomi) iyileşme problemleri olabilir.  Vajende doğuştan küçük dudaklarda (labia minora) şekil bozukluğu, asimetri, irilik olabilir.

Kadınların hem cinsel, hem fiziksel, hem de psikolojik anlamda olumsuz yönde etkilendiği, kimseyle paylaşamadığı genital bölge sorunları vajen estetiği çözümlenebilir. Doğuştan veya doğum sonrası bir takım yıpranmalardan kaynaklı oluşmuş sorunların giderilmesinde yardımcı olur.

Vajen estetiği operasyonları doğal görünümde olur ve dışarıdan belli olmaz.

Kadınların, kendi dış genital bölgesinden estetik anlamda hoşnut olmamasından başlayıp fonksiyonel olarak da olumsuz sonuçlanan birtakım sıkıntıları olabilir. Üst tarafta tepecik şeklinde mons pubis, onun devamı şeklinde aşağıya doğru uzanan büyük dudaklar ve büyük dudakların iç yüzünde küçük iç dudaklar mevcuttur. İdeal olan mons pubis in sarkık olmaması, büyük dudakların aşağıya doğru düzgün durması ve küçük dudakları kapatacak şekilde olmasıdır. Vajina küçük dudaklardan rahim ağzına doğru uzanmaktadır ve 1,5 cm’den 10 cm’ye kadar genişleyebilmektedir. Ancak her kadında farklı olabilir.

Bazı kadınlarda normalde de vajina geniş olabilir. Ancak vajinal genişliğin en önemli nedenleri müdahaleli ve travmatik zor doğumlar, iri bebekler, doğum sayısının fazla olması, ilerleyen yaş ile birlikte vajinada elastikiyet kaybı da olabilmektedir. Vajinal genişlik ile birlikte zaman zaman idrar torbasında ve bağırsaklarda vajinaya doğru sarkma meydana gelmiş olabilir. İdrar kaçırma ve sıkışmaya yol açabilir. Cinsel ilişki sırasında problemlere yol açabilir. Bu sorunlar doğuştan (konjenital) olabileceği gibi sonradan da olabilir. Çoklu partner,  piercing takılması ile çekilme, epilasyon ve ağda nedeniyle de oluşabilir. Bazen de doğum sırasında bebeğin çıkışını kolaylaştırmak için açılan epizyotomi kesileri nedeniyle oluşan nedbelerden dolayı da perineal alanda birtakım sıkıntılar oluşmaktadır. Vajinal genişlemede problemin durumuna göre çözümler vardır.

Vajen estetik ameliyatları

  • İç Dudak Estetiği (Labioplasti)
  • Epizyo nedeniyle oluşan problemler
  • Vajinoplasti, Vajen Daraltma
  • Vajen genişletilmesi
  • Vajen Beyazlatma

Kadınlarda yapılan vajina estetikleri doğum sonrası bozulan vajina yapısı, doğumsal vajina anomalisi, dış genital bölgede meydana gelen yapılsa bozukluklar, mesane ve rektum bölgesindeki sarkmalar, travmaya bağlı vajinada oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılır. Genital estetik uygulamaları iç ve dış genital estetik olarak ikiye ayrılır. Vajina estetiği uygulamalarından sonra kişinin çok daha sağlıklı bir cinsel hayatı olması sağlanırken aynı zamanda idrar kaçırma gibi sorunların da önüne geçilmesi ile daha konforlu ve özgüvenli bir sosyal hayat yaşaması sağlanır.

Genitel Estetik operasyonlarının cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı olmaz.

Operasyonlar en fazla bir saat civarında sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bu işlemler sonrasında bir hafta sonra dikişler iyileşmeye başlar. En fazla 3 hafta sonra da tamamen iyileşme olur. Ameliyatsız vajinal daraltma ve gençleştirme işlemleri de yapılabilmektedir. Vajinadaki kollajen ve bağ dokusu güçlendirilmektedir.  Kollajen miktarını arttırarak vajina çapı daralıp güçlenmektedir. 1 ay aralıklarla 1-3 seans arasında lazer uygulamaları da yapılabilmektedir. Aynı zamanda genital bölge dış yüzeyine de lazer sistemiyle renk açma işlemleri de uygulanabilmektedir. Vajinal daraltmada cerrahi olarak arka duvar daraltma gerekirse ön duvar daraltma eklenebilir. Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir, 30-40 dakika sürer. Yapılan işlemde kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişlerdir. Hastanede uzun süre yatış gerektirmez. Sadece 4-6 hafta cinsel perhiz önerilir.

Büyük dudaklarda hacim kaybı nedeniyle bu bölgelere yağ enjeksiyonları yapılabilmektedir. En sık yapılan ameliyatlardan biri de labioplasti olarak adlandırılan asimetrik veya büyük sarkık dudakların ameliyatlarıdır. Lokal veya genel anestezi altında 30 dakika kadar süren işlemlerdir. Labiumlar doğal anatomik haline getirilir. Bazen klitoris bölgesine yönelik küçültme yapılabilir. Doğum sonrası yırtıklar için de perineoplasti yapılabilir. Kadın genital estetik uygulamaları ile kadının kendine olan özgüveni yerine gelmekte ve her anlamda iyileşmeler sağlamaktadır.

İLETİŞİM FORMU

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.