Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı pek çok toplum tarafından bekaretin simgesi olarak kabul edilir. Kızlık zarı çeşitleri ve özellikleri farklı olup her kadının kızlık zarı farklılık gösterebilir.

Bazı kızlık zarları ilk cinsel ilişkide kanayabilirken bazılarında kanama olmayabilir. Özellikle esnek yapıya sahip olan kızlık zarları ilk cinsel ilişkide tahriş olmadığından ve zarar görmeksizin açıldığından kanama gerçekleşmeyebilir. Kızlık zarının yapısı ve esnekliği herkeste farklı olabildiği için uygulanacak olan kızlık zarı dikimi operasyonları da kişi özelinde belirlenir.

Kızlık zarı basit ancak bir o kadar da uzmanlık gerektiren operasyonlardan biridir. Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir. Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu yaklaşık 10-15 dakika arasında sürer ve çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bazı durumlarda genel anestezi altında da yapılabilir. Geçici kızlık zarı dikimi çoğunlukla daha acil durumlarda uygulanır. Yırtılmış olan zar kenarları birleştirilerek dikilir ve bu şekilde ilk cinsel ilişki esnasında kanama olması sağlanır. Uygulamada kullanılan mikroskobik ipler zaman içerisinde kendiliğinden kaybolmakta olup cinsel ilişki esnasında hissedilmesi söz konusu değildir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu lokal anestezi ya da sedasyon altında uygulanabilir. Operasyondan sonra oluşan kızlık zarı dokusu normal kızlık zarı dokusundan farklı değildir. Vajinanın arka duvarından kişinin kendi dokusu kaldırılarak uygulanan bu yöntem yaklaşık olarak 30-35 dakika içerisinde uygulanır. Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonunda kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Operasyondan sonra oluşan doku kadının kendi bedeninin bir parçası olduğundan operasyondan sonraki ilk cinsel ilişki esnasında oluşan kanama cinsel ilişki esnasında oluşan normal kızlık zarı kanamasından farksızdır.

Kızlık zarı dikimi esnasında hasta lokal anestezi, genel anestezi ya da sedasyon altında olacağı için herhangi bir şekilde ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu değildir. Operasyonun ardından ise doktorun önerileri dikkatle uygulanmalı ve reçete edilen ilaçlar olduğu takdirde düzenli şekilde kullanılmalıdır. Kızlık zarı dikimi fiyatları; uygulanan yöntem ve anestezi başta olmak üzere bazı etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM FORMU

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    English EN German DE Russian RU Turkish TR