Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Normal Yaşama Dönüş Nasıldır?

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Normal Yaşama Dönüş Nasıldır? Partneri Bu İşlemi Anlayabilir mi?

Kızlık zarı hymen olarak da adlandırılan, vajina girişinde bulunan kıvrımlı zar formundaki yapıya verilen isimdir. Kızlık zarı her kadında olması gereken bir yapıdır. Bazı kadınlarda çok belirgin, bazı kadınlarda çok belirsizdir ya da çok incedir. Kızlık zarı cinsel ilişki, fiziksel travma, mastürbasyon gibi farklı sebepler ile yırtılabilir. Kültürel olarak toplumda önemli bir yere sahip olan kızlık zarı, evlilik kurumu için de önem teşkil etmektedir. Kızlık zarının zarar görmesi bekâretin kaybedilmesi olarak ifade edildiği için de bekâr kadınlar bu operasyona önem veriyor. Operasyon sonrası iyileşme sürecinin nasıl olacağı ve partnerin bu operasyonu fark edip etmeyeceği ise büyük merak konusu. Bu yazımızda çok sık sorulan iki soruya cevap vereceğiz.

Kızlık Zarı Operasyonu Sonrası

Operasyon sonrasında tam iyileşmenin yaklaşık olarak bir hafta sürmesi beklenir. Kişi normal hayatına birkaç saat içerisinde dönebilse de bazı noktalarda dikkatli olması önemlidir. Operasyondan sonra 2 gün duş almamak, 7 gün ağır spor yapmamak gibi önlemler alınması başarı oranına etki eder. 2 hafta kadar ortak kullanılan havuz, sauna gibi yerlerin kullanılmaması, aşırı dar iç çamaşırı ya da alt giyim parçası tercih edilmemesi gibi hususlara da dikkat edilmelidir.

Kızlık zarı dikimi operasyonunun başarı oranı operasyon sonrasında yapılacaklarla doğrudan ilişkilidir. Kızlık zarı onarımı yaparken amaç cinsel ilişki esnasında beklenen kanamanın gerçekleşmesidir bunun olması için de operasyon sonrasındaki doku iyileşmesinin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Kimler Tarafından Anlaşılır?

Bu operasyon hasta mahremiyeti de göz önünde bulundurulduğu zaman sadece hasta ve doktor arasında kalır. Gizlilik bu tür operasyonlar açısından çok önemlidir. Ayrıca bu tür bir operasyon sadece cerrah tarafından, muayene ile anlaşılabilir. Cinsel ilişki sırasında ya da öncesinde partnerin bu operasyonu anlaması mümkün değildir. Sadece bir jinekolog tarafından yapılacak inceleme sonrasında anlaşılabilecek bu operasyonlar doğru teknik ile yapıldıkları takdirde yüksek başarı oranına sahiptirler.

İLETİŞİM FORMU

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.